Всички сървъри на веригата

Как се прави demo. Всичко за demo-тата.

Тук ще намерите полезни уроци, свързани с играта.
Аватар

Настоящ CS NICK: BG-SMURFA-VRATSA
Любимо/и оръжие/я: Gaus
Любима версия: 1.6

Как се прави demo. Всичко за demo-тата.

Мнение от smurfavr » 07 Сеп 2017, 17:29

Как да направим демо:
1.Влизате в HL-a без значение в кой сървър !
2.Влизате спектате режим (пишете в конзолата spectate или /spec за basebuilder сървъра)
3.След като сте влезли в spectate режим, натискате Space бутона на клавиатурата, докато стигнете до камера от първо лице. После с бутоните на мишката намирате играча, на които искате да записвате демо.
4.Отваряте конзолата и пишете stop и след това record "името на демото" (препоръчвам Ви да пишете името на играча, който ще гледате, за да не бъркате демата в последствие)
5.Като решите, че сте готови.. отваряте конзолата и пишете stop

Забележка : Демото се записва в папката cstrike. За да го отворите трябва да влезете в CS1.6 и да напишете в конзолата viewdemo "името на демото". Ползвайки viewdemo имате достъп до забавен/забързан кадър, стоп и пауза.

Как да качим демо във форума?
1.Влизате в Форумът изисква да сте регистриран за да виждате линковете.
2. Натискате ИЗБЕРИ ФАЙЛ
3. Влизате в /cstrike и избирате демото, което искате да качите.
4. Пишете оплакване с линка от Линк за сваляне :

Как да направим демото в видео формат?
Не ви препоръчвам начина с Fraps, Taxi и всякакви други такива програми. Защо? - Защото компютъра ви трябва да е с доста добър процесор, за да записвате с повечко кадри в секунда.
Ще използваме друг начин, чрез който може да достигнете максимален брой кадри в секунда (зависи колко ви се чака за обработка-та), но 100 са ви гарантирани не мисля, че ще ви трябват повече

Пускате вече записаното демо и в конзолата пишете: startmovie "име" "кадри в секунда" например startmovie sad 30, ако сте направили всичко както трябва, ще започне да ви насича - не се притеснявайте, това е нормално. След като вече сте записали това, което искате пишете endmovie в конзолата.
Сега теглите програмата bmpavi
След като сте я стартирали в полето Directory пишете директорията ви към cs при мен е D:\Games\cs\cstrike
Imput name:
името от startmovie, в моя случай sad
Ако сте направили всичко както трябва в полето Files ще ви се появят файлове.
Avi File : Директория в която да се запише видео файла, аз ще го сложа на десктопа (C:\Documents and Settings\user\Desktop\video.avi)
Frame Rate : кадрите които са сложили на startmovie, аз съм ги записвал на 30 фпс така че пиша просто 30
Key Rate : оставяте го 1 и натискате Create

Важно!!!! - След като сте записали демото влизате в gamedir/cstrike и триете снимките с името с което сте записвали startmovie (sad)

Взето от Форумът изисква да сте регистриран за да виждате линковете.
Последна промяна deadlylord на 17 Сеп 2017, 09:21, променена общо 4 пъти
Причина: Лека редакция.

Назад към Уроци